Recenze Honda Civic HONDA KLUB EU

WEB VŠECH PŘÍZNIVCŮ VOZŮ ZNAČKY HONDA

Recenze Honda Civic

Honda Civic Type R

Honda Civic je automobil nižší střední třídy produkovaný japonskou automobilkou Honda. První generace byla představena v roce 1972 a v současné době se vyrábí již osmá generace tohoto vozu. Kromě základní verze se vyrábí i sportovní verze Civic Type-R, který označován jako „slabší“ nástupce předcházející generace (je těžší, má jen o jednoho koně více, méně sportovní, moc konfortní, atd.) a verze šetrná k životnímu prostředí Civic Hybrid, která kombinuje spalovací motor a elektromotor. Modelovou nabídku pětidveřového Civicu obohatila z kraje léta verze se slibným označením GT. Patří mezi nejúspěšnější modely automobilky. V prvních 7 generacích bylo vyrobeno více než 15 milionů kusů. Nový model Hondy Civic byl představen v lednu na autosalonu v Detroitu a do výroby půjde již na jaře.

Exteriér

Honda Civic Type R

Civic, který byl nejprve představen jako malý, levný hatchback je nyní nabízen i ve verzi sedan a kupé. Postupem času se automobil měnil a zvětšoval a rostla jeho životnost. Rozměry Hondy Civic Hybrid jsou výrazně větší, než hatchback: na délku měří 4 545 mm, na šířku 1 750 mm a na výšku 1 435. Agresivní přídi dominují typicky japonské přední světlomety v kombinaci s okřídleným znakem Hondy. Přední světlomety s čirou optikou doplňují vhodně zakomponované mlhovky v předním nárazníku. Ten velmi citlivě navazuje na kapotu motoru. Rozměrné čelní prosklení doplňuje střešní okno. Líbivým detailem jsou rozměrná vnější zpětná zrcátka s integrovanými ukazateli směru. GT má černou mřížku mezi světlomety, což při vší úctě k futuristickému polykarbonátu je to nejlepší, co ho mohlo potkat. Další ingrediencí je matný chrom, použitý na masce chladiče, klikách dveří a víčku palivové nádrže. A konečně tu máme 17-ti palcová kola, která se designem shodují s ostatními sedmnáctkami pofaceliftové verze, i ta ale dostala tmavší odstín laku.

Interiér

Honda Civic Type R

Recenzenti se shodují, že kabina Hondy Civic poskytuje skvělou kombinaci kvality a funkčnosti, ale stěžují si na navigační systém, omezený prostor pro náklad a nepohodlné zadní sedadla. Interiér je prodáván v béžové a černé barevné kombinaci s výškovým a podélným posilovačem řízení a kůží potaženým volantem. Pro osobní pohodlí je tento vůz vybaven elektricky zatahovatelnými vnějšími zpětnými zrcátky, automatickou klimatizací se stříbrnými průduchy v provedení AC, sedadlem řidiče s výškovou nastavitelností, sluneční clonou, zadní loketní opěrkou s ovládáním rádia a držáky nápojů s víkem, atd. Světlo interiéru má 3 přepínače polohy: ON, OFF a světlo dveří.

Silné stránky:

 • velmi dobré jízdní vlastnosti
 • decentně sportovní vzhled
 • velmi dobrá spotřeba
 • příjemný nízký posed za volantem
 • dostačující kufr - 410 l
 • velmi levné a dostupné díly

Slabé stránky:

 • zbytečně velký a úzký volant
 • špatně se sedá do auta i ve chvíli
 • kdy je sedačka nastavena co nejníže a volant co nejvýš
 • špatné odhlučnění karoserie
 • při vyšších rychlostech aerodynamický hluk

Fotogalerie - Honda Civic